• IV Rajd Ziemi Lubelskiej 2023
  • Cofnij
 by 
IV Rajd Ziemi Lubelskiej

Szanowni Zmotoryzowani,

Federacja Zmotoryzowanych ma niewątpliwą przyjemność zaprosić wszystkich entuzjastów zabytkowej motoryzacji na  IV Rajd Ziemi Lubelskiej, który jest II Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zaplanowaną w dniach 25-28 maja 2023 roku z bazą w Lublinie.

Myślą przewodnią IV Rajdu Ziemi Lubelskiej jest wspólne podróżowanie zielonymi i kwitnącymi drogami Lubelszczyzny w celu odkrywania historii zabytkowych młynów położonych przy rzekach Bystrzycy, Bystrej i Ciemięgi. Na naszych uczestników czeka ponad 200 kilometrów pięknych tras okraszonych sportową ale zawsze koleżeńską rywalizacją.

Pierwszego dnia przywitamy Was w urokliwym hotelu „Pod Kasztanami” zlokalizowanym przy ulicy Krężnickiej numer 96 w Lublinie, który wybraliśmy na bazę rajdu. Atutem hotelu jest bezpośrednie położenie przy Zalewie Zemborzyckim a także pyszne posiłki przygotowane specjalnie dla naszych uczestników.

Drugi dzień to początek rywalizacji. Spod hotelu udamy się do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie, aby stanąć w szranki sportowej rywalizacji po prawdziwym torze wyścigowym, a następnie  zapiszemy się w historii pierwszego w Lublinie Muzeum Motoryzacji Jaro-Garage, które zostanie oficjalnie otwarte tego właśnie dnia. Kolejne etapy to już obcowanie z naturą i urokami Lubelszczyzny. Odwiedzimy m.in.  Janowice, Wierzchowiska, Bystrzejowice, Wilczopole, Czerniejów, Kiełczewice, Bystrzycę i wiele innych miejscowości. Restauracja Stary Młych w Bychawie podejmie nas pysznym obiadem i zaprezentuje niecodzienną jak dla tej części Polski architekturę. Na wieczór przygotowaliśmy przejazd zabytkowym Ogórkiem odrestaurowanym przez MPK w Lublinie, do restauracji znajdującej się bezpośrednio przy Zalewie Zemborzyckim (kolacja grilowa).

Trzeciego dnia przeplatanego zabawą, sportem i ciekawymi konkurencjami udamy się w dalszą podróż  w kierunku Płaskowyżu Nałęczowskiego poprzez  ziemie kazimierskie kończąc metą w Lublinie. Tego dnia nasi uczestnicy zobaczą m.in. Zabytkowy Dworzec w Motyczu, Młyn Hipolit (obecnie muzeum geologiczne), Młyn w Iłkach (zbudowany bez użycia gwoździ), bliski naszej Federacji Młyn w Dysie oraz wyjątkowo rzadki prawdziwy młyn holenderski. Obiadem podejmie nas Zajazd Podolanka, a metę rajdu wraz z konkursem elegancji zwieńczy wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej (Skansen) i wjazd do jego zabytkowej części (dla chętnych zwiedzanie). Uroczyście zakończymy Rajd Balem Komandorskim w Hotelu, gdzie przy hucznej zabawie wręczymy puchary dla naszych mistrzów.

Niedziela (ostatni dzień rajdu) zakończy zmagania pożegnaniem zawodników i powrót do domu.

Koszty: 1850 zł załogi zrzeszone w PZM, 1900 zł załogi niezrzeszone.
Koszt osoby towarzyszącej – 800 zł

W związku z ograniczoną ilością miejsc w hotelu, prosimy o dokonanie wpłaty na konto.

BGŻ Paribas Bank Polska S. A.

47 2030 0045 1110 0000 0417 8310

Tytuł: IV Rajd Ziemi Lubelskiej

Baza Rajdu – Hotel „Pod Kasztanami” Lublin, ulica Krężnicka 96

Komandor Rajdu: Paweł Rożen, Drugi Komandor Rajdu – Izabela Olszewska

Zgłoszenia: https://zgloszenia.pzm.pl/pz/2023/MPPZ/runda2/

Do zobaczenia!
FZ